نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Odyssey

توسط پریسا بهرامی در اکتبر 5, 2018
مروری کلی
Item Reviewed

Assassin’s Creed Odyssey

Author
عنوان

Assassin’s Creed Odyssey

پلتفرم

PC , Xbox One , PS4

سازنده

Ubisoft

ناشر

Ubisoft

تاریخ انتشار

5 october 2018

نکات مثبت

اکتشافات شگفت انگیز در بازی
شخصیت های سرگرم کننده
محیط پر جنب و جوش یونان باستان
ماموریت های فرعی بی نظیر و پیچیده

نکات منفی

گیم پلی نا امید کننده در برخی از موارد (سرعت حرکت بازیکنان)
انیمیشن های ضعیف

امتیاز
نمره نویسنده
نمره کاربران
از اینجا نمره بدهید
امتیاز
9.5
5.8
گرافیک
9.5
داستان
9.5
گیم پلی
9.5
صدا گزاری
10
9.6
امتیاز کل
5.8
امتیاز کاربر
شما به این نمره داده اید

گیم‌پلی Odyssey متشکل از ویژگی ‌های مختلفی همچون سوار ‌کاری، قایق ‌سواری، کشتی‌ رانی و نبرد های دریایی است و همچنین امکان استفاده از عقاب برای شناسایی دشمنان در مناطق گوناگون نقشه را به بازیکنان می دهد.

برخلاف نسخه های پیشین بازی در این سری اهمیت ویژه ای به عناصر نقش آفرینی داده شده است. بازی در یونان باستان جریان دارد. Assassin’s Creed Odyssey دارای ۹ پایان مختلف می باشد و این موضوع ارزش تکرار Assassin’s Creed: Odyssey را از تمامی سری های قبلی بیشتر کرده است. بازی از ۴۳۱ سال قبل از میلاد مسیح آغاز می گردد.

شما از ابتدای بازی قادرید بین Alexios و Kassandra، دو برادر و خواهر یکی را برای بازی کردن انتخاب نمایید.

Odyssey دارای داستان موازی است. در طی جنگ ها و مبارزه با فتنه های سیاسی، شما می توانید به تمدن حال حاضر بیایید و در نقش Layla Hassan (به دنبال کشف اسرار) به ادامه بازی بپردازید. در سفر های خود در Assassin’s Creed می توانید مقبره های گمشده را کشف نمایید و درگیر جنگ دریایی در دریا های آزاد شوید. در تصویر شماره ۱ نمایی از مبارزات بازی را مشاهده می نمایید.

بازیکنان در جریان بازی به نقاط مختلف سرزمین یونان و دریای مدیترانه سفر خواهند کرد و با شگفتی های بسیاری رو به رو می شوند.

در بازی مکان هایی وجود دارد که مردم سرزمین یونان به پرستش خدایان می پردازند. جزئیات و شگفتی های بسیاری در جای جای بازی به چشم می خورد و در همان ساعات ابتدایی بازی متوجه اکوسیستم پویا و فعال بازی خواهید شد.

با وجود تمام زیبایی های نهفته در جریان بازی، با سختی و مشکلات بسیاری نیز روبه رو می شوید و وحشت برده داری و جنگ همیشه همراه شما خواهد بود.

بازی دارای یک نقشه بسیار بزرگ تر نسبت به نسخه های پیشین می باشد. شما از ابتدای بازی متوجه می شوید اقدامات شما تاثیر زیادی بر روی روند بازی خواهد گذاشت. ماموریت ها بسیار متنوع هستند و همین موضوع باعث تفاوت این بازی شده است.

با وجود طبیعت تلخ این بازی، سازندگان لحظات سرگرم کننده ای نیز برای بازیکنان تدارک دیده اند.

وجود شخصیت های خاص باعث درگیر شدن شما در روابط عاشقانه می گردد. گنجاندن این صحنه ها در بازی خالی از لطف نیست. در این بخش ها مکالمات جالبی در بین بازیکنان رد و بدل می گردد که هیجان بازی را بیش از پیش افزایش می دهد.

شما از ابتدا باید سطح خود را ارتقا دهید تا مهارت های جدیدی را در بازی به دست آورید. بازی Assassin’s Creed Odyssey فرصت های زیادی برای آزمایش توانایی های جدید در اختیار شما قرار می هد.

شما قادرید از طریق منوی بازی، بازیکنان و نحوه ی پیدا کردن آنان را ردیابی نمایید. در برخی از ماموریت ها با چندین اسطوره مواجه می شوید که لحظات تکرار نشدنی در بازی برای شما فراهم می آورد.

شما می ‌توانید از تیر و کمان نیز برای کشتن دشمنان و شکار حیوانات استفاده کنید. در بازی از آزادی عمل بیشتری نسبت به نسخه های پیشین برخوردار خواهید بود. بازیکنان در این نسخه قادرند چهار مهارت برای مبارزات نزدیک و چهار مهارت برای مبارزات دور انتخاب نمایند و با کمک نوار جدید آدرنالین (که به بازی اضافه شده) از این توانایی‌ ها در مبارزات بهره مند شوند.

شما می توانید از بین شخصیت زن و مرد یکی را انتخاب نمایید و در چهار درجه سختی به مبارزه بپردازید. حیات وحش در بازی با حیواناتی چون خرس، گرگ و شیر تنوع زیادی به بازی بخشیده و هرکدام از آن ها شیوه ای متفاوت برای از بین بردن شما دارا می باشند. در تصویر شماره ۲ صحنه ای از نبرد با حیوانات را مشاهده می کنید.

یکی از شگفتی های این بازی انتخاب دیالوگ است و این ویژگی تاثیرات تلخ و شیرینی روی روند داستان و سرنوشت شخصیت ها دارد.

در این سری شاهد تغییرات چشمگیری در سیستم مخفی کاری نیستیم. نبرد های دریایی نقش مهمی در گیم پلی بازی ایفا می کنند. شما در روند بازی با جمع آوری پوست حیوانات و چوب درختان قادرید توانایی های خود را ارتقا بخشید.

در بازی وارد یک ماجراجویی فراموش نشدنی می شوید و این فرصت را دارید تا در نقاط مختلف محیط بازی به گشت و گذار بپردازید. بازی از حیث ماموریت های فرعی هم عالی عمل کرده و بعضا در حین بازی ماموریت های فرعی از اصلی را به سادگی نمی توانید تشخیص دهید.

یکی از بارز ترین نقاط قوت سری بازی های Assassin’s Creed چالش های گوناگون در روند بازی است. بازیکنان هر لحظه با ماموریت و چالش جدیدی رو به رو می شوند و همین موضوع باعث می گردد کاربران از انجام بازی خسته نشوند.

سلاح ها در این نسخه بسیار متنوع شده اند و حس و حال منحصر به فردی ارائه می دهند. بازیکنان باید در جنگ بین ارتش Spartan و Athenian یکی را انتخاب کرده و مبارزه با ارتش مقابل بپردازند.

بازی Assassin’s Creed Odyssey بسیار جالب به نظر می رسد. چون بسیاری از مواردی که کاربران در Assassin’s Creed  مجاز به انجام آن نبوده اند مانند (کشتن غیر نظامیان) امکان پذیر می گردد و سبک بازی احتمالا شبیه بازی GTA دارای سیستم دستگیری خواهد بود.

صداگذاری خوب شخصیت ها و موسیقی های یونانی، زیبایی بی نظیری به بازی بخشیده اند. صدای شمشیر زنی و پارو زدن خدمه کشتی بازی را به اثری بی بدیل تبدیل کرده است. علی ‌رغم این تنوع متاسفانه دوربین بازی شدیدا آزاردهنده می باشد و گاهی با برخی توانایی‌ های شخصیت ‌ها هماهنگی ندارد.

متاسفانه انیمیشن ها در این نسخه به خوبی عمل نکرده اند و باعث دلزدگی بازیکنان شده است. موتور گرافیکی بازی سال هاست تغییری نکرده و هر سال با همان ایرادات به نسخه ی جدید بازی منتقل می شود. این کمپانی در تنوع محیط و آب و هوای پویا چه در خشکی و چه دریا بسیار چشمگیر عمل کرده است. شهر های متنوع، جنگل و کوهستان همه و همه بخشی از جذابیت بازی اودیسه می باشد. در بازی شاهد ۷ زیست بوم مختلف نیز خواهیم بود. در تصویر شماره ۴ گرافیک بی نظیر بازی را مشاهده می نمایید.

واکنــــــش شمــا چیــــست ؟!
خنده دار
0%
واقعا ؟!!!
0%
ناراحت
0%
عصبانی
0%
ایول عالــــی بود
200%
جالــبه
200%

یک نظر بدهید

Infinite Blog
 
8.2
87.0

 
9.2
8.9

 
8.5
87.0

 
8.8
84.0

 
9.0

 
8.4

 
8.4
9.1

 
8.7
8.6

 
9.6
5.8

 
9.2
10

بارگزاری بیشتر
پایان خط!
پریسا بهرامی